Diamentowy Status „ESO Angels” dla Szpitala Rejonowego SP ZOZ w Przeworsku

Dnia 23.05.2019 r. w trakcie konferencji organizowanej przez European Stroke Organization ( ESOC 2019) w Mediolanie kierownik oddziału neurologicznego i udarowego w Przeworsku dr n. med. Anna Kozak-Sykała odebrała Diamentowy Status „ESO Angels” dla Szpitala Rejonowego SP ZOZ w Przeworsku.

Certyfikat nadawany jest przez Europejskie Towarzystwo Udarowe w ramach projektu Angels. Inicjatywa Angels to europejska organizacja pozarządowa skupiająca kadrę medyczną, naukowców, towarzystwa udarowe i neurologiczne. Celem jest optymalizacja leczenia udarów w Europie.

Przy wydawaniu oceny brane są pod uwagę następujące dane: wskaźnik chorych przyjętych do leczenia w czasie krótszym niż 45 lub 60 minut, % leczonych trombolitycznie, czas podania leku od chwili przyjazdu do szpitala, % chorych poddawanych neuroobrazowaniu, wskaźnik chorych poddanych badaniu dysfagii, % chorych, którym w profilaktyce wtórnej zalecono leki p/płytkowe i p/zakrzepowe. Nagrody przyznawane są na podstawie rejestru RES-Q i mają następującą formę: Status Złoty, Status Platynowy i Status Diamentowy (najwyższy).

W 2017 roku nasz Oddział Udarowy otrzymał Status Złoty, w 2018 Platynowy i ostatnio Diamentowy dołączając w ten sposób do grona 60 najlepszych wśród 2785 zarejestrowanych szpitali na świecie. Do tej pory status najwyższy (Diamentowy) uzyskało jedynie 9 ośrodków w Polsce.

Dzięki staraniom całego zespołu udarowego nasi pacjenci mają szansę na opiekę medyczną na najwyższym poziomie.