SP ZOZ w Przeworsku w Złotej Setce szpitali w Polsce

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku znalazł się w „Złotej setce” szpitali  w Polsce w ramach Rankingu Szpitali 2017 „Bezpieczny Szpital Przyszłości”, jako jedyny publiczny szpital w województwie podkarpackim. Wyniki rankingu ogłaszane są co roku przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz Dziennik „Rzeczpospolita”.

Laureatami rankingu jest 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskały najwięcej punktów w zakresie zarządzania, infrastruktury szpitala, stanu budynków, funkcjonowania ekonomicznego oraz sposobu sprawowania opieki nad pacjentami.

Nasza placówka bierze udział w rankingu od 2004 r., a od 2011 zajmuje miejsce w Złotej setce. W bieżącym roku szpital najwięcej punktów otrzymał w obszarze: diagnostyka, blok operacyjny i jakość usług.