TEST WYKRYWAJĄCY PRZECIWCIAŁA SARS – CoV-2 w klasie IgG

Szanowni Państwo

Od dzisiaj w naszym Dziale Diagnostyki Laboratoryjnej TEST WYKRYWAJĄCY PRZECIWCIAŁA SARS – CoV-2 w klasie IgG.

Badania pobierane są w Punktach Pobrań na ul. Szpitalnej 16 i ul. Kościuszki 2A.

Cena testu 70 zł.

Materiałem do badania jest krew.

Pacjent powinien być na czczo.

Oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG wykonuje się w celu określenia możliwego kontaktu z wirusem wywołującym COVID-19.

Przeciwciała IgG mogą zostać wykryte po upływie co najmniej 16 dni od wystąpienia objawów choroby.

Ujemny wynik testu (niewykrycie przeciwciał) nie wyklucza zakażenia. Badanie mogło być wykonane w okresie kiedy przeciwciała są jeszcze nieobecne lub ich poziom jest zbyt niski (tzw. okienko serologiczne).

Dodatni wynik (wykrycie przeciwciał) może świadczyć o przebyciu zakażenia lub czynnej infekcji. Obecność przeciwciał może być także spowodowane zakażeniami przez inne drobnoustroje, chorobami, w których są produkowane autoprzeciwciała lub szczepieniem przeciwko grypie.

Wynik badania serologicznego powinien być interpretowany w połączeniu z objawami klinicznymi i/lub wywiadem epidemiologicznym.

Pacjenci z objawami COVID – 19 nie powinni zgłaszać się do Punku Pobrań Laboratorium.