Aktualności

UroRajd – podsumowanie

UroRajd – podsumowanie

Dnia 2 października 2016 r. w ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Urologii” odbył się Amatorski Urologiczny Rajd Rowerowy – „UroRajd”, którego organizatorem był Oddział Urologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku. Patronat nad rajdem objęli: Starosta Przeworski, Wójt Gminy Zarzecze oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Przeworsku.

Rajd wyruszył spod Szpitala Rejonowego w Przeworsku o godzinie 12:00. Każdy zgłoszony uczestnik na starcie otrzymał drożdżówkę, wodę  mineralną oraz opaskę odblaskową.

Grupa rowerzystów w liczbie 125 osób przejechała w sumie 36 km trasą z Przeworska do Zarzecza i z powrotem. Podczas przerwy przy Zespole Pałacowo – Parkowym w Zarzeczu uczestnicy mieli możliwość m.in. bezpłatnego zwiedzania Pałacu Dzieduszyckich, nauki pierwszej pomocy, skorzystania z porad lekarzy urologów oraz udziału w konkursie medycznym. Wygrać można było m.in. talony na bezpłatne badania krwi na oznaczenie poziomu PSA (swoisty antygen gruczołu krokowego) dla 10 mężczyzn i na  lipidogram dla 10 kobiet.

Spośród uczestników rajdu zostali wyróżnieni najstarszy rowerzysta w wieku 80 lat oraz najmłodszy 4 letni w formie upominków.

Wszyscy otrzymali ciepły posiłek m.in. pyszną zupę z dyni, która cieszyła się ogromnym powodzeniem (poniżej załączamy przepis). Mężczyźni otrzymywali pestki z dyni, które w medycynie naturalnej stosuje się w problemach z prostatą.  Każdej osobie wręczono pamiątkowy dyplom.  O godz. 15:30 rajd udał się w drogę powrotną i zakończył się pod szpitalem.

Ogromne podziękowania składamy za:

 • Objęcie patronatem, pomoc w organizacji i sponsoring dla:
 1. Starosty Przeworskiego Pana Zbigniewa Kiszki
 2. Wójta Gminy Zarzecze Pana Wiesława Kubickiego
 3. Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Przeworsku – dla Pana Prezesa Tomasza Huca i Pani Kierownik Magdaleny Kozak
 • Pomoc w organizacji i sponsoring dla:
 1. Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej „Leliwa” – szczególnie dla Pana Andrzeja Kapusty i Pana Jerzego Doluka
 2. Centrum Kultury w Zarzeczu – dla Pani Barbary Szczygieł
 3. Spółdzielni Socjalnej „Rezydencja pod Platanem” w Zarzeczu – dla Pani Anny Niemczak
 4. Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych – Pana Tomasza Piasek
 5. Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat Bezpieczny – dla Pana Zbigniewa Mierzwy
 6. Powiatowej Komendy Policji w Przeworsku
 7. Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa

 

(foto wykonał Pan Jerzy Doluk)

Zmiana wielkości tekstu
Zmień kontrast