9 miesięcy funkcjonowania SP ZOZ w Przeworsku w sytuacji epidemiologicznej związanej z koronawirusem SARS-CoV-2

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku informuje, iż pomimo sytuacji epidemiologicznej związanej w koronawirusem SARS-CoV2 nie zamknęliśmy się i ciągle byliśmy, jesteśmy i będziemy do Państwa dyspozycji.

Od 9 miesięcy pracujemy w zmienionych warunkach, stale dostosowujemy się do zmieniających się wymagań epidemiologicznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów
i personelu Naszego Szpitala.

W tym okresie:
przyjęliśmy do szpitala 8 341 pacjentów (szpital liczy 250 łóżek)
w poradniach specjalistycznych udzieliliśmy świadczeń dla 42 974 osób,
w Podstawowej Opiece Zdrowotnej w Zarzeczu i Żurawiczkach dla 9 692 osób,
Izba Przyjęć obsłużyła 14 242 pacjentów w tym Izba Przyjęć Ginekologiczna 1 142 pacjentki,
w Nocnej i Świątecznej Opiece udzielono porad dla 4 878 pacjentów,
oddziały zabiegowe wykonały 1 424 operacje na Bloku Operacyjnym,
odbyło się 286 porodów,
w Dziale Diagnostyki Laboratoryjnej wykonano 71 543 badania,
Dział Diagnostyki Obrazowej zrobił 13 772 badania RTG, 2 804 badania USG i 1397 mammografie.

Powyższe dane pokazują główne wskaźniki naszej pracy, która obciążona była obawą Naszych pracowników o siebie, o najbliższych oraz o to czy będą wystarczająco mogli pomóc
Naszym pacjentom.

Braki kadrowe wynikające z zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i kwarantanną części personelu oraz koniecznością przeprowadzenia stosownych procedur nie spowodowały zamknięcia oddziałów.

Pacjenci, którzy byli hospitalizowani na oddziałach mieli zapewnioną opiekę medyczną. Na bardzo krótkie okresy wstrzymywaliśmy przyjęcia ale udzielaliśmy pomocy osobom wymagającym pilnej interwencji.

Pomimo naszych starań nie uniknęliśmy narastającej agresji wobec medyków i sytuacji związanych z hejtem. Takie zachowania nie rozwiązują problemu, wręcz go nasilają i potęgują presję, pod którą i tak pracujemy.

W tej trudnej sytuacji jesteśmy pod ogromnym wrażeniem w jaki sposób Nas wpieracie, ile bezinteresownego ciepła i pomocy płynie do Nas z każdej strony.

Dziękujemy samorządom, stowarzyszeniom i fundacjom, przedsiębiorcom i osobom prywatnym za pomocną dłoń.