Oddział Położniczo-Ginekologiczny

Oddział Położniczo – Ginekologiczny liczy 16 łóżek. Odcinek położniczy współpracuje z oddziałem noworodkowym i pracuje w systemie „rooming – in”

Opiekę nad pacjentkami po porodzie sprawuje wykwalifikowany personel medyczny. Trakt porodowy składa się z Sali porodowej, w której odbywają się porody fizjologiczne oraz Sali cięć cesarskich.

Poród fizjologiczny prowadzony jest przez położną  oraz lekarza położnika. Oddział dysponuje sprzętem uśmierzającym ból porodowy tj. TENS, ENTONOX. Duży nacisk kładzie się na prowadzenie porodu w pozycjach wertykalnych oraz na dużą aktywność fizyczna rodzącej.

Każda pacjentka opuszczająca oddział  po porodzie ma możliwość oceny opieki położniczej w elektronicznej ankiecie wysyłanej na podany wcześniej adres e- mail.

Oddział ginekologiczny sprawuje opiekę nad pacjentkami ciężarnymi oraz pacjentkami  z różnymi schorzeniami ginekologicznymi. Wykonujemy duże operacje ginekologiczne oraz drobne zabiegi. Znaczną część krótkich zabiegów zajmują badania histeroskopowe, będące  badaniem zarówno leczniczym jak i diagnostycznym.  Histeroskopia jest doskonałym badaniem z zakresu profilaktyki raka trzonu macicy.

Ordynator Oddziału lek. Andrzej Bielówka tel. 16 649 15 63
Położna Oddziałowa mgr Marzena Ślęk tel. 16 649 16 35

Personel lekarski

lek. Andrzej Bielówka
specjalista ginekolog-położnik

lek. Wojciech Rudnicki
specjalista ginekolog-położnik

lek. Jadwiga Gdula-Krowicka
specjalista ginekolog-położnik

lek. Marek Kania
specjalista ginekolog-położnik

lek Grażyna Woch-Cyburt
ginekolog-położnik

Zmiana wielkości tekstu
Zmień kontrast