Bezpieczny Szpital Przyszłości – INSPIRACJE 2018

7 marca 2019 roku podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach wręczono nagrody Bezpieczny Szpital Przyszłości – INSPIRACJE 2018. Konkurs promuje osoby, instytucje, szpitale, organizacje pozarządowe i firmy działające w ochronie zdrowia, które w mijającym roku szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań i technologii, wpływając na zwiększanie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników szpitali. Organizatorem Konkursu INSPIRACJE jest firma IDEA Trade we współpracy z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Przewodniczącym kapituły jest dr Marek Tombarkiewicz, dyrektor Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Patronat honorowy nad INSPIRACJAMI 2018 objął Główny Inspektor Sanitarny dr Jarosław Pinkas.

W gronie finalistów w kategorii „Bezpieczeństwo w szpitalu” znalazł się Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa naszego SPZOZ lek. Janusz Szynal. Kapituła Konkursu doceniła projekt Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. SPZOZ w Przeworsku jest jednym z kilku szpitali w Polsce w którym dokumentacja prowadzona jest w formie elektronicznej od stycznia 2018r.